Poniższy projekt ma na celu zebranie funduszy i realizacje produkcji ilustracji filmowej do utworu, poświęconego postaci Majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko.

Tekst i muzyka już powstały, a autorem jest znany rapper Tadek Polkowski.

Reżyserii klipu podejmie się Sławomir Górski, znany z realizacji innego klipu z Tadkiem pt: „Wolność i Niezawisłość”:

Dokładnie ten klip poprzedzał pre-produkcję filmu „WiN. Ostatnia Nadzieja”, który po realizacji otrzymał m.in. najważniejszą w Polsce, główną nagrodę dla filmów dokumentalnych historycznych – Złoty Opornik – na VII Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni 2015

Jury festiwalu podkreśliło, że werdykt podjęło jednogłośnie.

Za umiejętność syntezy skomplikowanych zdarzeń historycznych. Za kreatywne wykorzystanie archiwalnych nagrań oraz za niezwykłe walory edukacyjne.”

Zobacz zwiastun filmu – „WiN. Ostatnia Nadzieja”

Pomysł na realizację klipu zmierza w kierunku konwencji zdominowanej przez rysunek komiksowy z licznymi animacjami. Technika rysunku i obróbki cyfrowej pozawala osiągnąć wyjątkowe efekty, które zyskują coraz większą popularność wśród młodzieży.

Jednak najważniejszy jest dla nas przekaz, skierowany do młodego odbiorcy. Utwór zostanie opublikowany w sieci i będzie nieodpłatny, do pobrania i wysłuchania na kanałach jak Youtube i Facebook.

Zostaw odpowiedź