Poniższy projekt ma na celu zebranie funduszy i realizacje produkcji ilustracji filmowej do utworu, poświęconego postaci kapitana Henryka Flamego, „BARTKA”.

Tekst i muzyka już powstały, a autorem jest grupa FORTECA

Reżyserii klipu podejmie się Sławomir Górski, twórca serii dokumentalnej pt. „Żołnierze Wyklęci. Jerzy Woźniak”, oraz klipu pt: „Wolność i Niezawisłość”:

Klip poprzedził produkcję filmu „WiN. Ostatnia Nadzieja”, za który Sławomir Górski otrzymał m.in. najważniejszą w Polsce, główną nagrodę dla filmów dokumentalnych historycznych – Złoty Opornik – na VII Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni 2015

Jury festiwalu podkreśliło, że werdykt podjęło jednogłośnie.

„Za umiejętność syntezy skomplikowanych zdarzeń historycznych. Za kreatywne wykorzystanie archiwalnych nagrań oraz za niezwykłe walory edukacyjne.”

Zobacz zwiastun filmu – „WiN. Ostatnia Nadzieja”

Pomysł na realizację klipu to sekwencje obrazów powstałych z połączenia rekonstrukcji grup historycznych, animacji oraz dokumentacji z ekshumacji przeprowadzonej przez zespół profesora Krzysztofa Szwagrzyka

Jednak najważniejszy jest dla nas przekaz, skierowany do młodego odbiorcy. Utwór zostanie opublikowany w sieci i będzie nieodpłatny, do pobrania i wysłuchania na kanałach jak Youtube i Facebook.

foto: Grafika Patriotyczna

Udostęnij
Poprzedni artykułŁUPASZKO | Wideoklip

Zostaw odpowiedź